filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1986
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Cagney i Lacey
(1981)
nominacje
Na wariackich papierach
(1985)
Napisała: Morderstwo
(1984)
Posterunek przy Hill Street
(1981)
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Złotka
(1985)
Cztery seniorki z południowej Florydy dzielą jeden dom, wspólne marzenia i całe mnóstwo sernika.
nominacje
Bill Cosby Show
(1984)
Family Ties
(1982)
Kate i Allie
(1984)
Zdrówko!
(1982)
Najlepszy film telewizyjny
wygrane
Love Is Never Silent
(1985)
Dorothea G. Petrie
,
Marian Rees
nominacje
Amos
(1985)
Peter Douglas
Pani Delafield wychodzi za mąż
(1986)
George Schaefer
,
Merrill H. Karpf
Śmierć komiwojażera
(1985)
Wczesny mróz
(1985)
Perry Lafferty
Najlepszy miniserial
wygrane
Piotr Wielki
(1986)
nominacje
Długie, gorące lato
(1985)
Dress Gray
(1986)
Lord Mountbatten: ostatni wicekról Indii
(1986)
Na Skrzydłach Orłów
(1986)
Najlepszy miniserial_
nominacje
Piotr Wielki
(1986)
Marty Stein
,
James Koford
,
Paul B. Clay
,
Richard Raderman
,
Terry Chambers
,
James Troutman
,
Brian Courcier
,
Dan Carlin Sr.
,
Greg Stacy
,
Mike Virnig
,
Dan Finnerty
,
David D. Caldwell
,
Linda Moss
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[William Daniels]
William Daniels
jako Dr Mark Craig w serialu
St. Elsewhere
(1982)
nominacje
Tom Selleck
Magnum
(1980)
Bruce Willis
Na wariackich papierach
(1985)
Ed Flanders
St. Elsewhere
(1982)
Edward Woodward
The Equalizer
(1985)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Sharon Gless]
Sharon Gless
jako Sierżant Christine Cagney w serialu
Cagney i Lacey
(1981)
nominacje
Tyne Daly
Cagney i Lacey
(1981)
Cybill Shepherd
Na wariackich papierach
(1985)
Angela Lansbury
Napisała: Morderstwo
(1984)
Alfre Woodard
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Michael J. Fox]
Michael J. Fox
jako Alex P. Keaton w serialu
Family Ties
(1982)
nominacje
Jack Warden
Crazy Like a Fox
(1984)
Bob Newhart
Newhart
(1982)
Harry Anderson
Night Court
(1984)
Ted Danson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Betty White]
Betty White
jako Rose Martin Lindstrom Nylund w serialu
Złotka
(1985)
nominacje
Phylicia Rashad
Bill Cosby Show
(1984)
Shelley Long
Zdrówko!
(1982)
Bea Arthur
Złotka
(1985)
Rue McClanahan
Złotka
(1985)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Dustin Hoffman]
Dustin Hoffman
jako Willy Loman w filmie
Śmierć komiwojażera
(1985)
nominacje
Kirk Douglas
Amos
(1985)
John Lithgow
Miejsce spoczynku
(1986)
Aidan Quinn
Wczesny mróz
(1985)
Ben Gazzara
Wczesny mróz
(1985)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Marlo Thomas]
Marlo Thomas
jako Marie Balter w filmie
Pomocna dłoń
(1986)
nominacje
Mare Winningham
Love Is Never Silent
(1985)
Katharine Hepburn
Pani Delafield wychodzi za mąż
(1986)
Vanessa Redgrave
Second Serve
(1986)
Gena Rowlands
Wczesny mróz
(1985)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Bonnie Bartlett]
Bonnie Bartlett
jako Ellen Craig w serialu
St. Elsewhere
(1982)
nominacje
Allyce Beasley
Na wariackich papierach
(1985)
Betty Thomas
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Christina Pickles
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[John Karlen]
John Karlen
jako Harvey Lacey w serialu
Cagney i Lacey
(1981)
nominacje
John Hillerman
Magnum
(1980)
Edward James Olmos
Policjanci z Miami
(1984)
Bruce Weitz
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Ed Begley Jr.
St. Elsewhere
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Rhea Perlman]
Rhea Perlman
jako Carla Tortelli w serialu
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Keshia Knight Pulliam
Bill Cosby Show
(1984)
Lisa Bonet
Bill Cosby Show
(1984)
Justine Bateman
Family Ties
(1982)
Julia Duffy
Newhart
(1982)
Estelle Getty
Złotka
(1985)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[John Larroquette]
John Larroquette
jako Zastępca Prokuratora Okręgowego Dan Fielding w serialu
Night Court
(1984)
nominacje
Malcolm-Jamal Warner
Bill Cosby Show
(1984)
Tom Poston
Newhart
(1982)
George Wendt
Zdrówko!
(1982)
John Ratzenberger
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Colleen Dewhurst]
Colleen Dewhurst
jako Barbara Petherton w filmie
Dwie kobiety
(1986)
nominacje
Dorothy McGuire
Amos
(1985)
Phyllis Frelich
Love Is Never Silent
(1985)
Vanessa Redgrave
Piotr Wielki
(1986)
Sylvia Sidney
Wczesny mróz
(1985)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[John Malkovich]
John Malkovich
jako Biff Loman w filmie
Śmierć komiwojażera
(1985)
nominacje
Pat Morita
Amos
(1985)
Harold Gould
Pani Delafield wychodzi za mąż
(1986)
Charles Durning
Śmierć komiwojażera
(1985)
John Glover
Wczesny mróz
(1985)
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka
nominacje
Peggy McCay
Cagney i Lacey
(1981)
za rolę Pani Carruthers w odcinku "Mothers and Sons"
Whoopi Goldberg
Na wariackich papierach
(1985)
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor
wygrane
[John Lithgow]
John Lithgow
jako John Walters w serialu
Niesamowite historie
(1985)
nominacje
James Stacy
Cagney i Lacey
(1981)
za rolę Teda Petersa w odcinku "The Gimp"
Edward Herrmann
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka
nominacje
Clarice Taylor
Bill Cosby Show
(1984)
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor
wygrane
[Roscoe Lee Browne]
Roscoe Lee Browne
jako Dr Barnabus Foster w serialu
Bill Cosby Show
(1984)
nominacje
Earle Hyman
Bill Cosby Show
(1984)
Danny Kaye
Bill Cosby Show
(1984)
Stevie Wonder
Bill Cosby Show
(1984)
Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
wygrane
Second Serve
(1986)
Del Acevedo, Paul Stanhope
nominacje
Alicja w Krainie Czarów
(1985)
Terry Smith, Werner Keppler, Leo Lotito Jr. za część II
Annihilator
(1986)
Michael Westmore, Zoltan Elek
Północ - Południe
(1985)
Alan Fama, Rod Wilson, Dick Smith za część VI
Wczesny mróz
(1985)
Richard Blair, Stephen Abrums
Najlepsza charakteryzacja w serialu
wygrane
Airwolf
(1984)
Rod Wilson za odcinek "The Horn of Plenty"
Były pilot wojskowy, by odnaleźć zaginionego brata, nawiązuje współpracę z agencją wywiadowczą i przeprowadza misje nowoczesnym helikopterem bojowym.
nominacje
Dynastia
(1981)
Jack Freeman, Robert Sidell i Bruce Hutchinson za odcinek "Masquerade"
Niesamowite historie
(1985)
Chuck House i Michael Westmore za odcinek "Gather Ye Acorns"
Najlepsza czołówka
wygrane
Stingray
(1986)
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Piotr Wielki
(1986)
Laurence Rosenthal
nominacje
Północ - Południe
(1985)
Bill Conti
Śmierć komiwojażera
(1985)
Alex North
Wczesny mróz
(1985)
John Kander
Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)
wygrane
Scarecrow and Mrs. King
(1983)
Arthur B. Rubinstein
za odcinek "We're Off to See the Wizard"
nominacje
Dynastia
(1981)
Angela Morley
za odcinek "The Subpoenas"
Na wariackich papierach
(1985)
Alf Clausen
za odcinek "The Dream Sequence Always Rings Twice"
Policjanci z Miami
(1984)
Jan Hammer
za odcinek "Bushido"
Najlepsza oryginalna muzyka i słowa
nominacje
Dzieciaki, kłopoty i my
(1985)
John Bettis
,
Steve Dorff
za utwór "As Long As We Got Each Other"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Love Is Never Silent
(1985)
Joseph Sargent
nominacje
Egzekucja Raymonda Grahama
(1985)
Daniel Petrie
Miejsce spoczynku
(1986)
John Korty
Śmierć komiwojażera
(1985)
Volker Schlöndorff
Wczesny mróz
(1985)
John Erman
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
Cagney i Lacey
(1981)
Georg Stanford Brown
za odcinek "Parting Shots"
nominacje
Na wariackich papierach
(1985)
Peter Werner
za odcinek "The Dream Sequence Always Rings Twice"
Na wariackich papierach
(1985)
Will Mackenzie
za odcinek "My Fair David"
Niesamowite historie
(1985)
Steven Spielberg
za odcinek "The Mission"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Gabrielle Beaumont
za odcinek "Two Easy Pieces"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
Bill Cosby Show
(1984)
Jay Sandrich
za odcinek "Denise's Friend"
nominacje
Kate i Allie
(1984)
Bill Persky
za odcinek "Chip's Friend"
Zdrówko!
(1982)
James Burrows
za odcinek "The Triangle"
Złotka
(1985)
Jim Drake
za odcinek "The Heart Attack"
Złotka
(1985)
Terry Hughes
za odcinek "A Little Romance"
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Piotr Wielki
(1986)
Aleksandr Popov
,
John Blezard
Najlepsze efekty specjalne w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Ewoki: Bitwa o Endor
(1985)
Pustelnik Noa, dziewczynka Cindel oraz ewok Wicket po uwolnieniu mieszkańców wioski stawiają czoła królowi Terakowi i jego oddziałowi maruderów.
Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Second Serve
(1986)
nominacje
Alicja w Krainie Czarów
(1985)
Josée Normand, Jo Thomas za część I
Północ - Południe
(1985)
Virginia Darcy za część I
Północ - Południe II
(1986)
Yolanda Toussieng, Shirley Crawford za część I
Najlepsze fryzury w serialu
wygrane
Niesamowite historie
(1985)
Bunny Parker za odcinek "Gather Ye Acorns"
nominacje
Dynastia
(1981)
Gerald Solomon, Cherie i Linda Leiter Sharp za odcinek "Masquerade"
Na wariackich papierach
(1985)
Judy Crown i Josée Normand za odcinek "The Dream Sequence Always Rings Twice"
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Lord Mountbatten: ostatni wicekról Indii
(1986)
Jenny Beavan
Północ - Południe II
(1986)
Robert Fletcher
Śmierć komiwojażera
(1985)
Ruth Morley
Najlepsze kostiumy w serialu
wygrane
Napisała: Morderstwo
(1984)
Al Lehman
za odcinek "Widow, Weep for Me"
nominacje
Dallas
(1978)
Travilla
za odcinek "Blast From the Past"
Dynastia
(1981)
Nolan Miller
za odcinek "The Vendetta"
Na wariackich papierach
(1985)
Robert Turturice
za odcinek "The Dream Sequence Always Rings Twice"
Niesamowite historie
(1985)
Fran Vega-Buck
,
Joseph Roveto
,
Jane Ruhm
,
James Cullen
za odcinek "Gather Ye Acorns"
Niesamowite historie
(1985)
Sanford Slepak
,
Deahdra Scarano
,
Daniel G. North
,
Carol Hybi
za odcinek "Ghost Train"
Złotka
(1985)
Judy Evans
za odcinek "Nice and Easy"
Najlepsze osiągnięcie w kompozycji muzyki - serial lub odcinek serialu
nominacje
Północ - Południe
(1985)
Bill Conti
za część I
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Wczesny mróz
(1985)
Woody Omens
nominacje
Picking Up the Pieces
(1985)
Philip H. Lathrop
Piotr Wielki
(1986)
Vittorio Storaro
Północ - Południe
(1985)
Stevan Larner
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer
wygrane
Niesamowite historie
(1985)
John McPherson
Najlepszy dźwięk w serialu dramatycznym
wygrane
St. Elsewhere
(1982)
Andy MacDonald
,
William Gazecki
,
Bill Nicholson
,
Blake Wilcox
za odcinek "Time Heals", część 2
nominacje
Falcon Crest
(1981)
Ken S. Polk
,
Eddie Knowles
,
Andy MacDonald
,
John Asman
za odcinek "The Cataclysm"
Napisała: Morderstwo
(1984)
Tim Cooney
,
Rocky Moriana Jr.
,
James L. Aicholtz
,
Doc Kane
za odcinek "A Lady in the Lake"
Our Family Honor
(1985)
Ken S. Polk
,
John Asman
,
Tim Philben
,
John Speak
za odcinek "Cat and Mouse"
Policjanci z Miami
(1984)
Daniel J. Leahy
,
Michael R. Tromer
,
Rick Alexander
,
Anthony Constantini
za odcinek "Florence, Italy"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
William Gazecki
,
John 'Pee Wee' Carter
,
Bill Nicholson
,
Andy MacDonald
za odcinek "Iced Coffey"
Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub programie specjalnym
wygrane
Zdrówko!
(1982)
Robert Douglass
,
Thomas J. Huth
,
Doug Gray
,
Michael Ballin
za odcinek "Fear is My Co-Pilot"
nominacje
Bill Cosby Show
(1984)
Allen Patapoff
,
Rich Jacob
,
Craig Porter
za odcinek "Happy Anniversary"
Newhart
(1982)
Bill Nicholson
,
Andy MacDonald
,
Rick Wachter
,
Craig Porter
za odcinek "Larry's Dead, Long Live Larry"
Złotka
(1985)
Terri Lynn Fraser
,
Ken Quayle
,
Allen Patapoff
,
Craig Porter
za odcinek pilotażowy
Najlepszy montaż dźwięku w serialu
wygrane
Niesamowite historie
(1985)
Kenneth Wannberg
,
Wayne Allwine
,
John Stacy
,
James Christopher
,
Richard L. Anderson
,
Denise Whiting
,
Lettie Odney
,
Burton Weinstein
,
George Fredrick
za odcinek "The Mission"
nominacje
Airwolf
(1984)
Michael D. Wilhoit
,
Ernesto Mas
,
Gene L. Gillette
,
Hector C. Gika
,
Michael H. Ford
,
Donlee Jorgensen
,
Asher Yates
,
Gene Corso
za odcinek "Eagles"
Meandry wiedzy
(1985)
Bruce Stambler
,
Richard Marx
,
Vern Shaw
,
Donlee Jorgensen
,
Mark Hollingsworth
,
Bernard F. Pincus
,
Phil Haberman
,
Michael D. Wilhoit
,
Kyle Wright
,
Barney Cabral
,
Bruce Bell
,
Laurie Higgins Tobias
,
Jimmy Ling
za odcinek "Deep Freeze"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Don Sanders
,
Gary Krivacek
,
Bill Dannevick
,
Stephen Janisz
,
Mary Ruth Smith
,
Jerelyn J. Harding
,
Mark R. Crookston
,
Timothy J. Borquez
za odcinek "Two Easy Pieces"
St. Elsewhere
(1982)
Andrea Horta
,
Constance A. Kazmer
,
Dan Garde
,
Mark R. Crookston
,
Kevin Spears
,
John O. Robinson III
,
Brian F. Mars
za odcinek "Time Heals", część 1
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
nominacje
Kain i Abel
(1985)
Les Green
,
James Galloway
,
Mel Friedman
Północ - Południe
(1985)
Scott C. Eyler
,
Michael Eliot
Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
Na wariackich papierach
(1985)
Neil Mandelberg
za odcinek "The Dream Sequence Always Rings Twice"
David Addison wraz z piękną wspólniczką, Maddie Hayes, prowadzą agencję detektywistyczną.
nominacje
Na wariackich papierach
(1985)
Roger Bondelli
za odcinek "Every Daughter's Father is a Virgin"
Niesamowite historie
(1985)
Steven Kemper
za odcinek "The Mission"
Niesamowite historie
(1985)
Joe Ann Fogle
za odcinek "Mummy, Daddy"
Policjanci z Miami
(1984)
Robert A. Daniels
za odcinek "Out Where the Buses Don't Run"
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer
wygrane
Bill Cosby Show
(1984)
Henry Chan
za odcinek "Full House"
nominacje
Night Court
(1984)
Jerry Davis
za odcinek "Hurricane", część 1 i 2
Zdrówko!
(1982)
Douglas Hines
za odcinek "The Triangle"
Zdrówko!
(1982)
Andy Ackerman
za odcinek "Birth, Death, Love and Rice"
Złotka
(1985)
Harold McKenzie
za odcinek pilotażowy
Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)
wygrane
Garfield in Disguise
(1985)
nagrodzeni: Jay Poynor, Phil Roman, Jim Davis
Garfield i Odie zbierają cukierki podczas Halloween. Poszukując słodyczy, trafiają do nawiedzonego domu.
nominacje
Garfield in Paradise
(1986)
Jay Poynor, Phil Roman, Jim Davis
Najlepszy program dla dzieci
wygrane
Ania z Zielonego Wzgórza
(1985)
Historia rudowłosej sieroty, Ani, przygarniętej przez rodzeństwo Marylę i Mateusza.
nominacje
Ewoki: Bitwa o Endor
(1985)
Punky Brewster
(1984)
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Wczesny mróz
(1985)
Ron Cowen
,
Sherman Yellen
,
Daniel Lipman
nominacje
Ania z Zielonego Wzgórza
(1985)
Kevin Sullivan
,
Joe Wiesenfeld
Za część I.
Dress Gray
(1986)
Gore Vidal
za część pierwszą
Love Is Never Silent
(1985)
Darlene Craviotto
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
John Masius
,
John Tinker
za odcinek "Time Heals", cz. 1 i 2
nominacje
Na wariackich papierach
(1985)
Debra Frank
,
Carl Sautter
za odcinek "The Dream Sequence Always Rings Twice"
Na wariackich papierach
(1985)
Glenn Gordon Caron
za odcinek "'Twas the Episode Before Christmas"
Posterunek przy Hill Street
(1981)
Dick Wolf
za odcinek "What Are Friends For?"
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
Charles H. Eglee
,
John Masius
,
Channing Gibson
,
John Tinker
za odcinek "Haunted"
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Złotka
(1985)
Barry Fanaro
,
Mort Nathan
za odcinek "A Little Romance"
Cztery seniorki z południowej Florydy dzielą jeden dom, wspólne marzenia i całe mnóstwo sernika.
nominacje
Bill Cosby Show
(1984)
John Markus
,
Matt Williams
,
Carmen Finestra
za odcinek "Theo's Holiday"
Bill Cosby Show
(1984)
John Markus
za odcinek "Denise's Friend"
Zdrówko!
(1982)
David Lee
,
Peter Casey
za odcinek "2 Good 2 Be 4 Real"
Złotka
(1985)
Susan Harris
za odcinek pilotażowy "Premiere"
Najlepszy serial dokumentalny
nominacje
In Search of the Trojan War
(1985)
Bill Lyons
Najlepszy specjalny program dokumentalny
nominacje
The Statue of Liberty
(1985)
Buddy Squires
,
Ken Burns
,
Marcie Setlow
We Are the World
(1985)
Kenneth Yates
,
Ken Kragen
,
Craig Golin
,
Howard G. Malley
Wyróżnieni w roku 1986
St. Elsewhere
(
4/12
)
Niesamowite historie
(
4/10
)
Cagney i Lacey
(
4/7
)
Bill Cosby Show
(
3/15
)
Złotka
(
3/12
)
Wczesny mróz
(
2/11
)
Zdrówko!
(
2/11
)
Śmierć komiwojażera
(
2/7
)
Piotr Wielki
(
2/6
)
Love Is Never Silent
(
2/5
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.